ryba
CykloArt bike klub
CykloArt bike klub Kopřivnice
Drtič
CykloArt bike klub Kopřivnice
MTB Beskydy
Beskydské MTB info
WWW
CykloArt bike klub Kopřivnice
e-shop CykloArt
CykloArt bike klub Kopřivnice

ryba

Kopřivnický DRTIČ

úvod | co je to Drtič? | propozice | místo akce | ubytování | doporučená výbava | kontakt | archív

maskot Drtiče vystihuje, jak se budete na Drtiči v kopcích cítit :-)
maskot Drtiče vystihuje, jak se budete na Drtiči v kopcích cítit :-)


diskuse
Na této stránce vpravo je sloupec pro krátké vzkazy, ale pokud se chcete zeptat na něco delšího a nebo s ostatními o Drtiči diskutovat, nebo cokoliv napsat, tak můžete do některé diskuse:

diskuse k DrtičiDrtič na FacebookuDrtič není závod, Drtič je poloorientační nezávodní hobby mtb maratón.
Maratón je svou délkou a náročností. Jinak je to vlastně celodenní "pohodová" vyjížďka ve volné přírodě, nejede se na umístění, hledají se horské hospůdky a tajné kontroly. A přitom budete odkázání jen na mapu, turistické značení a na sebe, popř. na své kamarády.


Kopřivnický Drtič 2021
24.ročník

Ahoj účastníci Drtiče,
Drtič se letos jede stejným způsobem, jako minulý rok, individuálně, po skupinkách, během 4 měsíců. Jiné letos jsou tyto nové web stránky, kde se můžete zaregistrovat a pak přihlásit sebe, i své kamarády, tak jako v minulých letech:

https://individual.drticbike.cz

Na nových stránkách:
- můžete se zaregistrovat (pro přihlášení)
- můžete přihlásit sebe, ale i své kamarády jako dřív
- dostanete hned automatický email ohledně platby
- 1x-2x týdně nahráváme platby z banky, můžete si to zkontrolovat
- po ujetí Drtiče zadáte dojezd (čas, kontroly, fotky, popř. gpx)
- 1x-2x týdně dojezdy odsouhlasíme a zapíšeme do dojezdová listina
- na podzim vám pošleme medaile, cedulky, nálepky a tričkainfo z 2.10.2021
Ahoj bajkeři,
je říjen a máme po letošním Drtiči. Zatím z 346 přihlášených své dojezdy zapsalo 227 bajkerů. V posledních dnes přišlo několik desítek hlášení dojezdů a stále chodí. Současně pokud něco nešlo, tak píšete emaily. Chci projít i starší emaily co jste napsali, pokusím se vše zpracovat do týdne (do 10.10.). Pak bude seznam všech co jeli kompletní a necháme vytisknout cedulky.

info z 21.9.2021
Ahoj bajkeři,
letošní Drtič se blíží ke konci a máte tak před sebou poslední víkend a pár dalších dní, kdy se můžete vydat na trasu Drtiče 2021 a ujet co nejvíce, co zvládnete :-) Počasí má být ideální :-)
Odměnou vám pak bude medaile (alespoň za 2 vyjeté výrazné kopce s kontrolou, viz propozice), nálepka na kolo s letošním pěkným logem a dodatečně cedulka na řidítka na památku. Pro některé i tričko UAX-Drtič 2021 (trička šly objednat do konce srpna).

Nepřihlášení se mohou stále přihlásit
Zúčastnit se mohou i ti, co se ještě na letošního Drtiče nepřihlásili. Ještě je možno se přihlásit a jet můžete až do konce září, takže kromě víkendu může přijít vhod i úterý, kdy je svátek, nebo jiný libovolný den.
pořadatelé Vláďa a Roman

Na fotce vidíte nálepku a medaili letošního Drtiče medaile Drtič 2021

info z 30.8.2021
Dnes jsem ještě poslal upozorňující email všem zaregistrovaným, kdo mají objednané tričko, ale nemají zaplacené. Máte tak na zaplacení poslední 2 dny, dnes a zítra v úterý 31.8. Trička budou vyrobeny pouze těm, co mají zaplaceno, tzn. co mají v seznamu přihlášených v řádku se svým jménem zelený háček. Roman

info ze 7.8.2021
Ahoj účastníci Drtiče,
upřesňujeme nejpozdější data splatnosti pro ty, co ještě Drtiče nezaplatili:
31.8.2021 - poslední datum pro zaplacení Drtiče s tričkem
30.9.2021 - poslední datum pro zaplacení Drtiče bez trička

Samozřejmě jsme rádi, pokud jste Drtiče zaplatili dříve, např. pár dní po registraci. Tyto nejzazší data splatnosti jsou pro ty, co ještě nezaplatili, tak aby věděli, kdy mají nejzazší termín.
Pokud jste zadali platbu dle QR kódu dříve a datum neměnili, příkaz k platbě se vám nejspíš vytvořil až k poslednímu září, 30.9.2021. Proto prosím, pokud chcete tričko a nebo chcete zapsat dojezd dříve než v říjnu, tak prosím u čekající platby změňte datum splatnosti na dřívější. Pokud to u vaší banky nejde, tak nejjednodušší řešení je platbu znovu navést, s dřívějším datem.

info z 2.8.2021
Ahoj bajkeři, dnes byla zprovozněna možnost zadávat dojezdy, na nové stránce https://individual.drticbike.cz. Dojezd mohou zadat ti, co mají zaplaceno. Po přihlášení klikněte na "Můj účet", uvidíte záložku "Dojezdy" a tam kliknete na "Nahlásit dojezd". Zadáte čas startu, čas cíle (ideálně zjistíte z fotek), počet získaných kontrol, do poznámky jestli údaje zadáváte za sebe a nebo i za kamarády a za které. Pak můžete dobrovolně zadat záznam z jízdy (gpx soubor), kdo jej má. Na 2. stránce budete hlavně zadávat fotky. Pro zjednodušení samozřejmě může ten, co přihlásil skupinku kamarádů, zadat dojezd najednou za všechny. Jakékoliv výjimečnosti napište do poznámky, např. pokud 1 ze 4 kamarádů dojel do cíle o 10 minut později, než ostatní, nebo pokud získal méně kontrol. Nebo pokud jste startovali z jiného místa, pokud někdo skončil jinde, než odstartoval, apod.

info z 11.7.2021
Během 2 dnů odpovím na všechny vaše e-maily, hlavně dotazy, které nám píšete (z důvodu dovolené jsem to poslední týden nestíhal). Roman

info z 30.6.2021
Ahoj, dnes jsme upravili trasu z Pindule na Velký Javorník (kontrola K12). Z Pindule se pojede nejdříve pár km stejně, pak se odbočí vlevo a u Myší hory se napojíte na zelenou značku a po ní dojedete do sedla Velkého Javorníka.
Na stránce ohledně trasy (odkaz dostali všichni přihlášení), jsme dnes změnili gpx soubor, Itinerář a také náhled na trasu na Mapy.cz. Trasa je sice o 4 km delší, ale hlavní je, že vede opět v terénu, v lese po lesní cestě a trailu.
Předchozí info k této změně:
18.6. - dostali jsme info, že se tam objevil zákaz vjezdu a vstupu
19.6. - další info bylo o tom, že se teprve chystají těžit a ve směru trasy značka se zákazem ještě nebyla
30.6. - trasu jsme změnili na novou

info z 30.5.2021
Ahoj příznivci Drtiče, přihlašování na letošního Drtiče, který se pojede stejným stylem jako minulý rok, chceme spustit v pondělí 31.5. Počasí je bohužel dost špatné, často prší a doporučuji si vybrat termín, kdy aspoň týden nebude pršet. Se spuštěním tu zveřejníme všechny informace, ohledně přihlašování a také upřesníme propozice k letošnímu ročníku.

trička UAX-Drtič 2021
Od 2.5. probíhálo hlasování o barvách triček, výsledky hlasování.
Vybrali jste barvu šedou cement pro pánské tričko a fialovou barvu pro dámské tričko. Při registraci si můžete trička objednat. trička UAX-Drtič 2021

info z 27.4.2021
Připravujeme hlasování o barvách triček. Nejspíš letos upořádáme Drtiče stejně, jako minulý rok, tzn. individuálně. Trasu bychom nechali stejnou, tak jak jste nám psali, že stejnou chcete a také dle tradice, že na Drtiči bývá trasa 2 roky stejná. Mimo to máme jednu dobrou a pro nás významnou zprávu, ozvali se nám dva programátoři, že by mohli vytvořit přihlašování přes web stránku, takže by letošní Drtič mohl být organizačně jednodušší a také pro vás účastníky by to mohlo být jednodušší (např. přihlášení, zadání informací o průjezdech kontrol, apod.). Přihlašování bychom chtěli spustit během druhé půlky května.

info z 8.4.2021
Ahoj účastníci a příznivci Drtiče, dlouho jsme uvažovali, co s letošním Drtičem. Nyní si můžete přečíst první info, nebo takovou úvahu, jak by to mohlo být s letošním Drtičem 2021.


Informace o minulém Drtiči:

Kopřivnický Drtič 2020
23.ročník
Tento rok byl ovlivněn covidem a tak se Drtiče jel individuálně po skupinkách od 1.6. do 30.9.2020.
I tak se Drtiče zúčastnilo 449 bajkerů.
Je to krásný počet, více, než jsme letos při tomto individuálním způsobu bez hromadného startu čekali. Děkujeme všem za účast!


tombola Kopřivnický Drtič 2020
Ahoj bajkeři, i v tomto zvláštním roce, kdy se Drtič nemohl jet normálně a jel se individuálně, jsme přichystali jako Vánoční překvapení takovou menší tombolu (video tady), která doufáme, že 3 vylosované účastníky potěší :-)
Vylosovali jsme:
1.výhra 3000,-Kč, účastník č.501, Jindra z Nového Jičína
2.výhra 2000,-Kč, účastníce č.189, Vladimíra z Jihlavy
3.výhra 1000,-Kč, účastník č.406, Jirka z Rybího
Výhercům jsme napsali, jak mohou svou výhru uplatnit. Mohou si za ní cokoliv koupit v eshopu nebo v prodejných CykloArt.
pořadatelé Vláďa a Roman
PS: za kameru děkujeme JardoviAktuální info z 20.12.2020:
Poslali jsme poštou a předali k vyzvednutí na prodejnách všechno všem, kdo jste nám poslali dříve adresy. Tímto bereme, že jsme splnili a nebo udělali vše pro to, abychom splnili to, co jsme na jaře slíbili a to aby jste dostali medaile do Vánoc :-)
Věci jsme nepředali pouze 3 lidem, kteří nám dříve ještě nenapsali. Z nich se nám jeden už ozval, na ostatní počkáme. Jinak také jsme nabídli nějaké trička, co zbyly navíc, ale to budeme nejspíš posílat v lednu.


Způsoby předání věcí si můžete zkontrolovat v seznamu přihlášených , v posledním sloupci.Seznam organizatorských činností po dojezdu Drtiče (od 1.10.):

1.část - zápis dojezdů = hotovo
2.část - zápis těch, co si vyzvednout věci na prodejnách = hotovo
3.část - zápis adres z mailů = hotovo
4.část - balení věcí = hotovo
5.část - předání věcí na prodejny = hotovo
6.část - posílání Zásilkovnou a poštou = kdo se ozval včas, tak hotovo

7.část - odpovězení na všechny ostatní maily = průběžně - Na prvním místě bylo zapsat vaše dojezdy a nyní je důležité to, aby jste dostali medaile a další věci. Ve zbývajícím čase budu odpovídat na další maily.


Každopádně nyní děkujeme za trpělivost, než všichni co jste jeli dostanete vaší obálku nebo balíček s věcmi, popř. s tričkem, bude to chvíli trvat.


Ztráty a nálezy - pokud jste na trase Drtiče našli brýle Oakley, cyklistickou vestu, nebo cokoliv cyklistického, prosím napište nám na email. Děkujeme.


seznam přihlášených
Nově je tam zapsané, kdo jel Drtiče a zapisuji tam způsoby doručení a adresy (adresy samozřejmě neveřejně, pro nás).

dojezdová listina
Starší odkazy:

propozice Drtič 2020
Drtič se letos jede jinak, individuálně během 4 měsíců od června do září, trasa je nová, můžete se tak těšit na dlouhé sjezdy a parádní výhledy :-)

záznam z trasy - jak poslat?
Hlavně vždy napište účastnické číslo, jméno, počet kontrol a čas (od stratu do cíle). Ať už za sebe a nebo to pošlete za všechny, co jste spolu jeli. A přiložte fotky, nebo jiné info, jak je to rozepsané v propozicích.


trička UAX-Drtič 2020
Trička se daly objednat pouze do srpna, do 27.8.2020.
Hlasováním jste si vybrali tyto barvy:


Info z 6.8.: pokud vám nepřijde do týdne email Stalo se, že na Google, ...@gmail.com skončil mail od nás ve "spamovém koši". Je třeba se přihlásit na email, vlevo kliknout na "Doručena pošta", "Více" a na "SPAM". Mail od nás si zobrazit a nahoře kliknout na "Není spam".

Emaily vyřizujeme: Na přihlašovací maily odpovídáme většinou 1-2x týdně a záznamy o projetí Drtiče obvykle 1x týdně (hlavně s ohledem, jestli jsme na dovolené).

Přihlášky v pohodě: Pokud se rozhodnete jet na poslední chvíli, tak můžete trasu Drtiče (kterou vám přepošle kamarád) nejdříve objet a až pak se v klidu přihlásit, pak zaplatit a pak poslat záznam z trasy. Drtič je přece pohodová vyjížďka ;-) , tak i přihlášku můžeme vyřídit v pohodě.

Powerbanku k mobilu: pokud si budete chtít udělat gpx záznam z trasy (poviné to není), tak účastníci doporučují si vzít k mobilu powerbanku, baterka to nemusí celý den vydržet. Jinak místo gpx záznamu samozřejmě stačí fotky z kontrol, popř. navíc může být fotka razítek z horských chat.


Info z 24.7.:
na letošního Drtiče se přihlásilo již více než 500 bajkerů! :-) čímž jste nás překvapili, počítali jsme předtím, že se vás přihlásí třeba jen 100 a nebo ideálně 200 až 300. Navíc, a to nám dělá ještě větší radost, ti co to projeli si pochvalují trasu, že je lepší než minulé roky :-)

Info z 19.7.:
Ahoj účastníci Drtiče, dnes po dovolené jsem vyřídil více mailů se záznamem o projetí trasy. Také jsem rozdělil seznam přihlášených a dojezdovou listinu. V dojezdovce je nyní zapsáno 38 účastníků a z toho 22 zvládlo objet trasu celou. Blahopřejeme ale všem, co se na trasu Drtiče vydali!

Info z 31.5.2020:
Dnes, v neděli 31.5. večer, bylo zahájeno přihlašování.

Info z 26.5.2020:
Ahoj bajkeři, dnes tu dáváme hlasování o barvách triček, bude tu asi týden. Do týdne také chceme zveřejnit propozice a spustit přihlašování. Nakonec zveřejníme trasu, pokusíme se 1.týden v červnu, ale závisí to ještě na počasí... Tím by letošní Drtič byl zahájen. Každý se bude moci přihlásit kdykoliv a pak si trasu kdykoliv objet do konce září (do 30.9.2020).

Info z 23.4.2020:
Děkujeme všem za vaše názory, podměty a připomínky, které jste nám napsali do diskuse a také mailem. Z vašich odpovědí jasně vyplývá, že za současných nejistých podmínek prakticky všichni souhlasíte s variantou č.4, že by se letošní Drtič uskutečnil individuálně. Předem tedy zveřejníme trasu a podmínky, po dojezdu byste (za sebe nebo za skupinku kamarádů) poslali nějaký záznam z trasy a až po skončení akce bychom vám poslali poštou medaile, cedulku a nálepku. Těch "drobností" co a jak vyřešit je více, takže jako pořadatelé máme zase co dělat :-)

Info z 18.4.2020:
Ahoj účastníci Drtiče,
jistě víte, že z důvodu koronaviru jsou sportovní akce nyní úplně zakázané a až od 8.6. plánují povolit akce pouze s 50 lidmi. Co bude dál, dnes zřejmě nikdo neví. Proto je těžké se rozhodnout, co s Drtičem, ale musíme to v nějaké dohledné době udělat.
Podívejte se proto na diskusi k Drtiči, v nejstarších příspěvcích jsme tam rozepsali teoretické 4 možnosti, které letos s Drtičem přicházejí v úvahu (je to napsané v sobotu 18.4.2020 v 18,13 hod.).
Také vám to posíláme na emaily.
Vláďa a Roman, za celý pořadatelský tým

Kopřivnický Drtič 2019
Na zvláštní stránce najdete všechny informace k minulému 22.ročníku. Kdy se Drtič jel, po jaké trase, jaké bylo počasí, kolik bylo účastníků, kolik získalo všechny kontroly, kolik dojelo do cíle, fotky, medaile, trička, mapa a další info.


krátké vzkazy

Pokud chcete napsat delší vzkaz a nebo se na něco zeptat, tak je lepší napsat do diskuse k Drtiči


-- reklama --
eshop CykloArt
eshop.cykloart.cz


eshop CykloArt
shop.uax.cz


V sobotu 13.7.2019 ráno v 7,30 hod. odstartovalo na 22.ročník Drtiče 601 bajkerů.
Letos v roce 2020 jsme se kvůli opatřením proti koronaviru nemohli společně sejít,
tak se těšíme, až se na letním stadioně sejdeme v roce 2021 !Kopřivnický Drtič na Facebooku líbí více než 1900 lidem
Děkujeme všem partnerům a sponzorům, kteří se rozhodli Drtiče podpořit a zvýšit tak kvalitu a zaktraktivnit jej pro vás, pro účastníky.
Cykloart | Teplo Kopřivnice | AmiX | Remax | Haven | UAX | Cyklosport Prašivka | ASK Tatra Kopřivnice | město Kopřivnice | ShoCart | Cykloserver.cz | Karbon-servis.cz | Zubr.cz | Velkoplosnytisk.cz | vsgrafik.cz | Česká unie sportu | Český svaz rekreačního sportu | Proficolor | Opravy a čištění vozidel Sedlnice | UAX penzion | La Mia Pizza Kopřivnice sponzori

sponzori Kopřivnického Drtiče podporuje také Moravskoslezský kraj
www.kr-moravskoslezsky.cz
reportáž o Drtiči 2014 v Kopřivnické kabelovce

Ve videu je omylem uvedeno, že je Drtič poprvé mezinárodní, ve skutečnosti je Drtič mezinárodní již hodně dlouho, hlavně díky bajkerům ze Slovenska a z Polska.
reportáž o bahnitém Drtiči 2008 v Kopřivnické kabelovce


reportáž o Drtiči 2003 v Kopřivnické kabelovce, start na sjezdovce
toto je už opravdu historie, rok 1999, start a cíl byl tehdy na lyžařské chatě

úvod | co je to Drtič? | propozice | místo akce | ubytování | doporučená výbava | kontakt | archív

CykloArt bike klub | Kopřivnický DRTIČ | MTB Beskydy | WWW rozcestník

online: | aktualizace: | návštěvnost od 12/1998 | detailní návštěvnost | bannery | webmaster