V následujicích řádcích se dozvíte jak jsem vše zažil já, „Roman", v žádném případě se nejedná o nějaké objektivní hodnocení celého festivalu.
  • 3. auto, Lada 1500: Vláďa S., Aleš B., Dan, Jirka
  • 4. auto, Felicie Combi: Hynek, Jarda, Zbyněk, Libor V.
tj. celkem 17 lidí s 16 bajky, Delfa si zapomněl vzít kolo :-).

čtvrtek
Z Kopřivnice jsme odjížděli samostatně, někteří už v 8,00, v 10,00 a druzí odpoledne. Největší smůlu měl v tento den, ještě před odjezdem, Jarda, který zjistil, že má prasklou přední odpruženou vidlici. Nakonec to vyřešil namontováním nové vidlice RST Mozzo, která se mu krásně hodí k jeho jiným žlutým doplňkům na bajku. Po příjezdu do Turnova nás všechny překvapil stav námi objednané ubytovny (hrubá stavba bez oken). Pořadatelé nám ale zajistili nové ubytování - v Sokolovně, všichni v jedné mísnosti, což se některým nelíbilo a šli si připlatit hotel ( a přišli o to „štěstí", spát v jedné místnosti s Dušanem).

pátek
Největší akcí dne byl bezesporu MARATON, kterého se nás zůčastnilo 11. Trať byla dlouhá 120 km prý v terénu, ale začátek byl spíš po asfaltu (nejvhodnější pneu. byly asi ojeté drapáky). Hromadný start byl až v 1000 (což si myslím je trochu pozdě), možná i proto někteří (Vláďa a Aleš) stáli na startu půlhodiny předtím. Každý účastník jel maraton podle itineráře, který předtím dostal. Nejúspěšnější z nás byl Libor T., který nejenom jako jediný z nás dojel celý maraton, ale také se umístil na pěkném 3. místě v juniorech. Největší smůlu měl Dan, kterému se při jednom dobržďování před jednou závorou smykl bajk a hodil masku přes řidítka do příkopu. Dan to odnesl jenom troškou krví na bradě, hůře dopadla jedna trubka na zadní vidlici na jeho bajku, která se trošku prohla. Ale ani toto Dana nezastavilo, a pokračoval dál v maratonu. Další úraz se stal mně, Romanovi, když mi při jednom sjezdu odskočil od předního kola nějaký větší šutr a prorazil mi žílu na levé noze. S pomocí kolemjedoucího bajkera jsme žílu stáhli a po sjezdu ve vesnici mi zranění obvázali obvazem. V největší pohodě se maratonu zúčastnili Vláďa S. a Aleš, kteří sice toho moc nenajeli, ale zato poznali řadu pěkných hospůdek a dalších krásných míst. Mezitím co účastníci maratonu dojížděli odpoledne do cíle, tak se uskutečnil na jednom svahu u Turnova závod v DUAL SLALOMU. Pořadatelé bohužel nedovolili závodníkům na trati trénovat a ještě k tomu vybrali pouze 16 nejlepších - z našich sjezdařů se teda do finále nikdo nedostal . . .

pátek večer
Většina z nás se přemístila do 2 km vzdáleného hudebního klubu Pyrám, který zvenku připomínal spíše stodolu, ale vnitřní sál společně s výčepem byl velice utulný. Tady jsme se na místní diskotéce bavili, každý podle svých sil a své nálady (detaily raději nebudu popisovat). A přes noc do rána jsme se postupně vraceli na pokoj.

sobota
Tento den byl ve znamení SJEZDu. Trať vedla převážně po lesní stezce, povrh byl: hlína, jehličí, místy kameny a kořeny a ve spodní části asfalt. Tohoto závodu se z naší skupiny zúčastnili: Vláďa L., Dušan, Víťa, Hynek a Zbyněk. Od rána trénovali na trati a kolem poledne se jel vlastní závod. Výsledky: Vláďa 6.místo (před sebou měl 5 profíků), 20.místo Zbyňa, 21.místo Víťa, 40.místo Hynek, 41.místo Dušan ( který jel bez přední brzdy - Magury, neboť ji předtím urval a byl celý skypaný olejem. Někdo říkal, že má na sobě opalovací krém - faktor 50 ). Odpoledne každý využil tak, jak chtěl. Většina se jela projet po okolí Turnova, kde je opravdu krásně (např. Trosky, skalní město atd.), někdo zůstal v centru festivalu (u letního kina) a mohl se podívat na první část volby MISS BIKE společně s exhibicí našich některých nejlepších závodníku v Cross Country. V porotě této soutěže se objevila také Miss Europe Monika Žídková, kterou si zájemci mohli zblízka prohlédnout (a která přibrala - jak někteří říkají).

sobota večer
V tento večer měl účastník festu opět několik možností, kde a jak se bavit. Kromě návštěvy několikati hospůdek, nočních klubu a diskotek pořadatelé připravili pro účastníky finále volby MISS BIKE na místní diskotéce a rockový večer v Pyrámu, kde po vystoupení místní kapely Debil Heads, vystoupil také Vilda Čok se skupinou Delirium. Bavili jsme se tak dobře, že někteří měli problém se vrátit na pokoj a jiní byli zase ukecani tak, že vzbudili ostatní (další detaily této noci opět nebudu raději popisovat).

neděle
V tento poslední den jsme jeli dopoledne se projet do skalního města, což byla nejkrásnějším vyjížďka (co se týče prostředí) z celého festu. Po návratu se někteří ještě jeli vykoupat k místnímu splavu (během těchto 4 dnů bylo v Turnově takovéhle teploty: vždy nad 30 °C, vítr: slabý a nebo žádný a vždy jasno - žádný mráček na obloze). Ve 1400 hod. bylo oficiální ukončení celého Bike Festu s vylosováním krásného lehkého bajku - TREK 920 s LX/XT a s Rock Shoxem. Po naložení tohoto bajka na střechu jsme odjeli domů (tímto chci všem bajkerům, kteří jste na BIKE FESTu nebyli, vzkázat, že mohli vyhrát skvělé kolo). Cestou jsme se ještě (kromě p.Cypry, který nezastavil) zastavili na klobáskách. A pak už jsme jeli rovnou do Kopřivnice.
Myslím, že se všem účastníkům (i těm, kteří měli k některým jednotlivým akcím výhrady) festival jako celek líbil a že příští rok pojedou do Turnova zase.