Beskydské MTB trasy
Zpět na předcházející stránku.


Trasa: Gruň - Martiňák


klikni pro zvětšení mapy 1.úsek - z Gruňe k přehradě Šanci

z Gruně pokračujeme dál po hřebeni po žluité značce (jihozápadním směrem). Mírně stoupáme na vrchol Janikula a z něj dále mírně klesáme. Později je ale klesání prudčí a v jednom místě (na travnaté louce) nejprudčí - zde se žlutá značka stáčí vpravo, projíždíme kolem místního stavení a dále již klesáme po šotolinové cestě až do údolí. Na asfaltové cestě se dáme vlevo a po cca 1km přijedeme na hlavní cestu Frýdlant-Bílá. Zde odbočíme vpravo, směrem na Frýdlant (a máme před sebou 4 odbočky vlevo, dvě s modoru zn. a dvě se žlutou zn.).
klikni pro zvětšení mapy 2.úsek - od přehrady Šance do Podolánek

Pro naši trasu potřebujeme najít druhou žlutou zn. odbočující vlevo. Je to opravdu těžké, na první pohled totiž tuto odbočku každý mine. Prostě v jedné pravotočivé zatáčce jde vidět, že vlevo odbočuje přímá cesta k lesům. Žlutou značku na ní uvidíte až kus od hlavní cesty. Dále je ale již orientace jednoduchá, držíme se této (šotolinové) cesty a ta nás stoupáním a klesáním dovede až do podolánek, k hotelu Srdce Beskyd.
klikni pro zvětšení mapy 3.úsek - od Podolánek na Martiňák

Od hotelu Srdce Beskyd může jet jakoukoliv značkou (modrou i žlutou) směrem dál do údolí. Po příjezd na hlavní asfaltovou cestu se dáme vpravo a u rozcestníku, kde uvidíme žlutou značku, odbočíme po ní vlevo. Žlutá zn. nás cca 3km stoupáním dovede až na hřeben, kde stačí již jenom 300m sjet na druhou stranu k chatě Martiňák.

Bylo použito výřezu z mapy edice Klubu českých turistů č. 96: Moravskoslezské Beskydy.
Možno ji objednat ne e-mailu: obchod@freytagberndt.cz
Zpět na předcházející stránku.
Beskydské MTB trasy